< 2 ADET YENİ ZİRAAT FAKÜLTESİ KURULDU | ziraat fakültesi | Tarım haberleri Son dakika tarım haberleri

2 ADET YENİ ZİRAAT FAKÜLTESİ KURULDU
01 Temmuz 2013 Pazartesi Saat 10:37
29/4/2013 VE 2013/4716 SAYILI BAKANALAR KURULU KARARI İLE 2 ADET ZİRAAT FAKÜLTESİ KURULMUŞTUR.

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2013/4716

Ekli listede yer alan yüksekokul, enstitü ve fakültelerin karşılarında belirtilen yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak kurulması; Millî Eğitim Bakanlığının teklif yazıları üzerine, 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 29/4/2013 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Abdullah GÜL

CUMHURBAŞKANI

YENİ KURULAN ZİRAAT FAKÜLTELERİ ŞU ŞEKİLDEDİR.

KİLİS7 ARALIK ZİRAAT FAKÜLTESİ

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ

TÜM ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN.

EDİTÖR NOTU: ihtiyaca cevap veren diğer fakültelere ek yeni fakülte kurulması siyasimidir. yoksa gerçekten ilerki 10 yılda ziraat fakülteleri ihtiyacı karşılayamayacak durumda mı olacaktır. ülkemize hayırlar ketirmesi dileğiyle..

Bu yazı toplamda 7197 defa okundu.
Kadir AKKAŞ
TARIMDA GELECEK İÇİN
Aslında tarıma dayalı aile çocukları ziraat mühendisliği ve benzeri bölümleri avrupada ki okutulmalı hem tarım gelişsin hem aile ekonomisne katkı sağlasın ve aynı zamanda ülke kazansın.Birçoğu mühendisler araziye dahi inmiyor veya alan bulup inemiyor.Ama çiftci çocukları arazisinde çalışıp kendilerini geliştirebilirler.Aynı zaman da çevreyede örnek olurlar.
05 Eylül 2013 Perşembe Saat 12:36
Engin
Mevcut Kontenjanlar ve Kalite artmalı
Ülkemizde var olan mevcut Ziraat Fakültelerinin pek çoğu kontenjanlarını dolduramıyor.Ayrıca pek çok Fakülte ise yeterli sayıda öğretim elemanına sahip değil.Eğitim kalitesi ivedilikle artırılmalı.Bir Ziraat Mühendisi olarak Ziraat Mühendisliği Eğitiminin ve ünvan konusunun Avrupa ve Amerika da olduğu gibi olması taraftarıyım.Sözde bizlere MÜhendis ünvanı veriliyor fakat Mühendislerin görev ve yetkileri ile ilgili konularda Ziraat Mühendislerinin esamesi okunmuyor.Mevcrt eğitim yapboz tahtası.
13 Ağustos 2013 Salı Saat 14:06
Ali Haydar
Önce var olan işsizleri iş sahibi yapın
Sanki her ziraat mühendisi hemen iş buluyormuş gibi daha fazla ziraat fakültesi kurmanın amacı nedir? 20.000 ziraat mühendisi işsiz beklerken sayıyı daha fazla arttırmanın anlamı var mı?
13 Temmuz 2013 Cumartesi Saat 13:31